Posted on

Jego Wysokość hoker 

Tym, co przede wszystkim odróżnia hokery od krzeseł, jest ich wysokość. Mimo że nie zawsze sprawiają takie wrażenie, są bardzo wygodne i niczym nie ustępują niższym meblom wypoczynkowym.

Nowoczesne aranżacje z wykorzystaniem hokerów

Hokery najlepiej sprawdzą się w nowocześnie urządzonych wnętrzach, chociaż znane są od długich lat. Dawniej przydatne były jedynie w lokalach gastronomicznych wyposażonych w wysokie bary – teraz znajdują zastosowanie także w prywatnych domach i mieszkaniach. W nowocześnie urządzonych kuchniach coraz rzadziej spotykamy stoły z krzesłami – zostały one zastąpione przez wysokie blaty. W takiej sytuacji niezbędne są dopasowane wysokością krzesła, a ten warunek spełniają właśnie hokery. Mogą one być dobrym sposobem na oddzielenie otwartej kuchni od salonu, stanowiąc wyraźną granicę między tymi dwoma pomieszczeniami. Hoker to zazwyczaj mebel charakteryzujący się elegancją i ponadczasowym designem, więc w naszym mieszkaniu będzie pełnił zarówno funkcję praktyczną, jak i dekoracyjną. Na ten rodzaj mebli możemy się też zdecydować, jeżeli mamy w salonie, lub osobnym pomieszczeniu, zaaranżowany prywatny barek.

Zawsze modne hokery

Hokery nigdy nie wychodzą z mody, ale przez lata zmienia się ich wizerunek. Projektanci tych mebli dokładają wszelkich starań, aby spełniały one wymagania współczesnych klientów. Przede wszystkim obecnie dostępne są w dużo większym wyborze niż dawniej i reprezentują różne style. Hoker z metalową srebrną nogą i czarnym, wykonanym z ekologicznej skóry, siedziskiem, to model idealny do wnętrz industrialnych lub urządzonych współcześnie. Nietypowe, ale coraz bardziej popularne, hokery drewniane na czterech nogach przypadną do gustu miłośnikom stylów czerpiących z natury. Hokery z siedziskiem wykonanym z tworzywa sztucznego to doskonały pomysł na wyposażenie kuchni nowoczesnej, urządzonej z prostotą i minimalistycznie. Hokery w welwetowej pikowanej tapicerce to modele, które z pewnością wzbudzą zainteresowanie miłośników stylu tradycyjnego oraz glamour.